Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Účinky stromů
  4. Proč mít svůj dřevěný valounek?
  • Štítky blogu

Potřebujete poradit?

Mgr. Markéta Rigová
Mgr. Markéta Rigová
+420 775 147 207 (Po-Pá, 8-16 hod.)

Proč mít svůj dřevěný valounek?

   DŘEVĚNÉ VALOUNKY

 

Působí na úrovni hmatové - hladkým a kulatým povrchem masírují akupunkturní zóny na ruce a tím podporují činnost vnitřních orgánů. Při použití dvou kusů se rozvíjí motorika rukou a procvičuje se svalstvo předloktí. Dále zde působí energie stromu, ze kterého je valounek vyroben a tím se zásadně odlišuje od jiných masážních výrobků. Tato harmonizace energetických drah na ruce byla změřena přístrojem, jenž používají akupunkturisté pro zjišťování stavu meridiánů (energetických drah). Při čerpání léčivé energie z valounků je důležité mít valounek u sebe, aby aura stromu zasahovala do Vaší aury. Nejlépe však působí (harmonizuje) držením v dlani.

Uklidňovač je vyroben z masivního dřeva různých druhů stromů. Netradiční technologie výroby zajišťuje originalitu každého kusu a maximální vyzařování aury stromu.

Doporučujeme valounky nevystavovat intenzivnímu tepelnému, slunečnímu záření a vodě. Povrch lze udržovat občasným potřením rostlinným olejem.

 

JAK SE DÁ VALOUNEK VYBRAT?

Valounek vybíráme podle znamení, nebo podle léčivých účinků jednotlivých stromů nebo podle toho, který je nám nejpříjemnější ( zde využíváme naši intuici ). Kombinace více druhů stromů nenarušuje činnost jednotlivých účinků. Naopak - síla stromů se zvyšuje.

 

KDO VALOUNEK KUPUJE?

S výrobou a prodejem valounků máme několikaletou zkušenost. Valounek si kupují všechny věkové kategorie. Od malých dětí, přes žáky a studenty až po nejstarší.

JAK SE DÁ VYUŽÍT JEHO ENERGIE?

Využívá se ve školství - pro prvňáčky na rozvoj motoriky při učení psaní, proti stresu při zkoušení, jako meditační prvek ve výchově. V lékařství - na procvičení motoriky po mozkových příhodách, v masérské činnosti. Dá se využít i jako dekorativní prvek do interiéru. Zde se fantazii meze nekladou...

 

 

Stres je běžnou součástí našeho života. Bylo prokázáno, že přemíra stresu může poškodit naše tělo kvůli uvolňování neurochemikálií a hormonů. Nejhorší je...,

 

Uklidňující a terapeutické účinky hmatky

Text připravil Richard Gilík

... když stres trvá příliš dlouho, je neočekávaný, nezvladatelný nebo působí nepřetržitě.

Míru zakoušeného stresu lze snížit více způsoby. Na prvním místě je samozřejmě zdravý životní styl a jídelníček. Existují ale též pomůcky k zvládnutí každodenního stresu. Takové pomůcky můžete vyzkoušet sami na sobě anebo je použít jako dárek, který obdarované osobě pomůže cítit se lépe v těch nejtěžších chvílích. My vám dnes představíme blahodárnost drobného valounku.01_hmatka

 

Již po staletí pomáhají lidem k úlevě od stresu různé drobné předměty, korálky, kuličky, hračky apod., které se žmoulají v ruce, a tak nás zbavují přebytečného napětí spojeného s úzkostí. Původ těchto pomůcek lze vysledovat až do starověku.

V Řecku se například po staletí užívají korálky spojené šňůrkou tzv. „komboloi“, muslimové nazývají podobné korálky „tespihs“ a buddhisté své korálkové meditační pomůcky znají pod jménem „mala“.

03_hmatka_514

A napětí se rozpouští...

Opravdu takové předměty pomáhají? Skeptik určitě zapochybuje, zdali mačkání malého předmětu dokáže odstranit stresové situace, které nám nabízí každodenní život. Mačkání dřevěných nebo kamenných oválků samozřejmě neodstraní stresující situaci, ale přináší dočasnou úlevu, odplavuje stres, podporuje koncentraci, a pomáhá nám tak prožít si svůj den ve větším klidu.

Hmatové pomůcky tak mají v mnoha ohledech překvapivý terapeutický účinek. V situaci stresu nebo napětí na pracovišti představují pro zaměstnance neškodný objekt, na který mohou zaměřit svou netrpělivost, frustaci nebo hněv.

A nejen to: Běžná kancelářská práce snadno může vést ke svalové bolesti nebo dokonce ke zranění z neustálého psaní na stroji nebo perem. Mačkání hmatky procvičuje zápěstí, ruce i prsty.

Neocenitelnou pomůckou jsou dřevěné valounky pro děti, které trpí hyperkinetickým syndromem, jsou úzkostné,  přecitlivělé či mají poruchu pozornosti. Válení drobného valounku v dlani jim pomáhá přemíru energie jemným způsobem "rozpustit" a lépe se koncentrovat. Tím dochází k snižování agresivity  a impulzivity.

Estetické i léčebné účinky valounků z modřínu

V naší nabídce naleznete dřevěné valounky z modřínového dřeva. Záměrně jsme zvolili právě modřín. Tvůrci autorské bižuterie je mohou odrátovat tenkým drátem 0,5 mm a dovolit vyniknout výrazné kresbě modřínu.

Ale modřín je silný energií nabitý strom, o němž se říká, že dokáže odvrátit nepříznivé okolnosti. Žmoulání modřínových valounků nejen procvičuje klouby rukou, ale léčí i revmatismus (z pryskyřice modřínu se dokonce připravuje i mast proti revmatismu).

02_hmatka_230

 

 

Hmatky stimulují akupresurní body v dlaních

Čínská tradiční medicína naznačuje ještě daleko širší možnosti využití hmatových korálků. Kromě známější akupunktury, jejíž účinek spočívá v aktivaci určitých bodů velmi tenkými jehlami, rozvíjeli čínští léčitelé ještě jedno tradiční léčebné umění zvané akupresura, která využívá stlačování specifických akupresurních bodů na povrchu lidského těla, které jsou spojeny s důležitými tělesnými orgány.

V našich dlaních, prstech a jejich článcích se nachází velké množství akupresurních bodů a končí v nich dráhy životně důležitých orgánů jako dráha srdce, plic a nervové soustavy tzv. meridiány. Čínská medicína pomocí masážních kuliček a jejich pohybů v dlaních a prstech stimuluje tyto body i centrální nervový systém a tím prakticky každý orgán v těle.


Kdo by si při pohledu na malý dřevěný valounek pomyslel, jak dalekosáhle může být prospěšný našemu zdraví! Není nad to, vyzkoušet si jejich účinky na vlastní kůži a ve vlastní dlani.


Jste vystresovaní? Úzkostliví? Nervózní? Chcete přestat kouřit? Odpovědí na tyto problémy může být naše hmatka. Najdete ji nabídce - https://1395755312.s5.eshop-rychle.cz/nabytek

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

 

Kde nás najdete

Prodejní sklad - po předchozí domluvě

Dům služeb

Náměstí 7

Křemže

382 03

Kontakty
Logo
Nejkrásnější dárek.cz
Mgr. Markéta Rigová
Mgr. Markéta Rigová
(Po-Pá, 8-16 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz